search

Aksubal Çam Balı 460 g

35,00TL
KDV dahil

Ege Bölgesinin en sağlıklı kovanlarında toplanan özel üretim, Aksubal çam balı ,yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlarda analiz edilmekte ve tüketicisine ulaştırılmaktadır.

  Ücretsiz Kargo Hizmeti

100TL ve üzeri verilen siparişlerde Kargo Ücretsiz

  Kişisel Veri Güvenliği

Veri güvenliğinin sağlanması için gerekli olan tüm teknik altyapı

  Güvenli Ödeme Altyapısı

Tüm siparişleriniz 256 bit SSL Sertifikası ve 3D secure korunmaktadır!

AKSUBAL SÜZME ÇAM BALI

ÇAM BALI NEDİR?

Bal beslenme, gelişme, metabolik aktivite ve sağlıklı bir yaşam için gerekli bütün maddeleri içerisinde barındırmaktadır. Dolayısıyla yetişkinler, çocuklar, gençler, sporcular ve ağır iş yapanlar için uygun ve faydalı bir besindir. Bal zengin bir kimyasal içeriğe sahiptir.

Yapısında doğal olarak çeşitli proteinler, aminoasitler, çeşitli vitaminler: B vitaminleri, C vitamini, niasin, pantotenik asit, riboflavin, çeşitli mineraller: Kalsiyum(Ca), Bakır(Cu), Demir(Fe), Magnezyum(Mn), Fosfor(P), Çinko(Zn) bulunur. Ayrıca fenolik bileşikler, antibiyotik fonksiyonu gören inhibin ve mikro nutrientler (az bulunan besin maddeleri) bulunmaktadır. Arılar 1 kg bal için 120-150 bin hektar boyunca yük taşırlar. 50 bin kilometre uçarlar ki, bu dünyanın çevresini 1,25 defa dolaşmak demektir.

Yaşamın her döneminde beslenme, bakım ve tedavi amaçlı kullanım alanı bulabileceğiniz çiçek balı, yüksek karbonhidrat içeren, enerji veren, içeriğindeki fenolik bileşikler, vitaminler, mineraller ve diğer önemli etken maddeler sayesinde son derece özel, besleyici, sağlıklı ve faydalı bir gıdadır.

Ege Bölgesinin en sağlıklı kovanlarında toplanan özel üretim, Aksubal çam balı ,yüksek teknolojiye sahip laboratuvarlarda analiz edilmekte ve tüketicisine ulaştırılmaktadır.

Çam balı çiçek balına oranla kıvamı bozulmadan ve kristalleşmeden uzun süre saklanabilir. Rengi çiçek ballarının çoğundan daha koyudur. Çam ballarının glikoz ve fruktoz içeriği çiçek ballarına göre düşüktür. Daha az tatlıdır, boğazda yakıcı bir his bırakmaz.

Ballar arıların topladığı değişik bitki kaynaklarına göre farklı aroma, tat, görünüm, yoğunluk ve kristalize yapıya sahip olabillir. Aynı şekilde ballarda akıcılık kimyasal bileşimi, rutubet, enzimler, vitaminler, şekerler, asitler, kolloidal maddeler ve bileşimi bilinmeyen maddeler bakımından değişiklik gösterebilir.

Balın rengini, şeker dengesini ve tadındaki farklılığı tamamen toplanan nektarlardan sağlamaktadır. Çiçeklerdeki aromalı uçucu yağ sayesinde her bal içerisindeki çiçeklere göre kendine has bir kokuya sahip olur.

Aksubal, Türk Gıda Kodeksinin (TGK) 2020/7 sayılı Bal Tebliğinde yer alan İletkenlik, prolin, früktoz, glukoz, sakkaroz, diastaz sayısı, HMF esaslarına uygun olarak kavanozlanmaktadır.

Enerji ve besin öğeleri 100 g için   Energy and nutrition facts          per 100 g  

Enerji 324kcal/1377.kj  Energy 324kcal/1377.kj

Yağ 0g  Fat 0g

Karbonhidrat 81g  Carbohydrate 81g

Protein 0g  Protein 0g

 

AKSUBAL ÇAM BALI TÜKETİM ÖNERİSİ

Yetişkinler için ikişer kaşık alınması tavsiye edilir. Bal maskesi olarak kullanabilmeniz için bir adet yumurta ile bir yemek kaşığı balı karıştırıp hassas ciltlere sürebilirsiniz. Ortalama 20 dakika sonra ılık su ile temizlenmelidir.

1 yaşından küçük bebekler ve arı ürünlerine alerjisi olanlara bal yedirilmemelidir.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünün kalitesini korumak için, ısı, ışık ve nemden uzakta, 20-25°C’lik oda sıcaklığında saklayınız. Garanti bandı yırtılmış ürünleri satın almayınız.

Raf Ömrü: 2 yıldır.

- Üretim tesisimizde ISO 22000:2005, ISO 9001:2015 ve Helal standartları uygulanmaktadır.

- Türk Gıda Kodeksi Bal Tebliği’ne uygundur.

- İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026

Balın faydalarından yararlanmak için AksuVital ürünlerini güvenle kullanabilirsiniz.

• ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur,

• GDO içermez,

• Silikon içermez,

• Renklendirici içermez,

• Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir.

M00011

Şunlar da hoşunuza gidebilir

chat Yorumlar (0)