Kekik Suyu 1000 ml
search
  • Kekik Suyu 1000 ml

Kekik Suyu 1000 ml

37,00TL
KDV dahil

Kekiğin esas bileşenlerinden olan timol maddesi, antibakteriyel, antiseptik ve antioksidan özellikler gösterir. Burun yolu ile kullanıldığında ferahlatıcı ve açıcı etkisi olduğu bilinmektedir. Antibakteriyeldir. Bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre diş eti rahatsızlıklarında önerilmektedir ve diş eti çekilmelerinde kullanılmaktadır. Radyoterapi ve kemoterapi sonrası oluşan mide bulantısını geçirmek konusunda destekleyicidir.

  Ücretsiz Kargo Hizmeti

100TL ve üzeri verilen siparişlerde Kargo Ücretsiz

  Kişisel Veri Güvenliği

Veri güvenliğinin sağlanması için gerekli olan tüm teknik altyapı

  Güvenli Ödeme Altyapısı

Tüm siparişleriniz 256 bit SSL Sertifikası ve 3D secure korunmaktadır!

KEKİK SUYU

Kekik, Thymus türlerinin kurutulmuş çiçekli ve yapraklı dallarıdır. Thymus türleri beyaz veya pembe çiçekleri olan, güçlü ve keskin kokulu, küçük yapraklı çok yıllık bitkilerdir.

Genelde kurak tepelerde ve sırtlarda kümeler halinde bulunmaktadırlar.

Kekik bileşiminde uçucu yağlar, acı madde ve tanen taşır.

Bazı kaynaklara göre kekikte, yatıştırıcı, antiseptik, kurt düşürücü ve kan dolaşımını hızlandırıcı etkileri vardır. Genel kullanım alanı baharat şeklinde olsa da kekik suyu ve kekik yağı da sıklıkla tüketilmektedir.

Kekik suyu Batı ve Güneydoğu Anadolu yaylalarında yetişen bazı Origanum türlerinin çiçekli dallarından, su buharı distilasyonu yöntemi ile elde edilir. Kekik suyu az miktarda fenolik bileşikler taşımaktadır.

Kekik suyu çok uzun yıllardır kullanılmaktadır. Özellikle Osmanlı döneminde, seyyar satıcılar tarafından İstanbul sokaklarında kekik suyu satılırdı. Öksürük kesici ve balgam sökücü olarak bilinirdi.

 

Kekik Suyunun Faydaları

Antibakteriyeldir. Bazı kaynaklarda yer alan bilgilere göre diş eti rahatsızlıklarında önerilmektedir ve diş eti çekilmelerinde kullanılmaktadır.

Radyoterapi ve kemoterapi sonrası oluşan mide bulantısını geçirmek konusunda destekleyicidir.

Kekik bitkisinin yapısında yer alan kimyasal maddelerin ve bileşenlerin birçok faydalı özelliği olduğu bilimsel olarak da ispatlanmıştır. Doğru yöntemle elde edilmiş kekik hidrosolü yani kekik suyu da bu etken maddeleri içerisinde barındırdığından, bitkinin şifalı özelliklerini taşır.

Kekiğin esas bileşenlerinden olan timol maddesi, antibakteriyel, antiseptik ve antioksidan özellikler gösterir. Burun yolu ile kullanıldığında ferahlatıcı ve açıcı etkisi olduğu bilinmektedir.

Ağız yolu ile tüketildiğinde de yemek sonrası yaşılan sıkıntıları hafiflettiği bilinmektedir.

 

Ürün İçeriği: Kekik Suyu

 AksuVital kekik suyu, tüm kalite ve hijyen kontrolleri yapılmış hammaddelerden elde edilmektedir, katkısız ve doğal olarak tüketiciye sunulmaktadır. 

Tüketim Önerisi:11 yaş üstü yetişkinler için, bir çay bardağının 1/4ü kadar kekik suyu doldurulur, kalan kısım su veya meyve suyu ile tamamlanır ve günde 3 kez yemeklerden sonra içilmesi tavsiye edilir. Yüksek tansiyon hastalarının dikkatli kullanması önerilir. 

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Oda sıcaklığında, serin ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Doğrudan güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde ağzı kapalı olarak muhafaza edilmesi tavsiye edilir. Raf ömrü: 2 yıldır. 

Gramaj: 1000 ml

 

- Üretim tesisimizde ISO 22000:2005, ISO 9001:2015 ve Helal standartları uygulanmaktadır.

- İşletme Kayıt No: TR-34-K-048026

M00047
chat Yorumlar (0)