Spirulina Kapsül
search
  • Spirulina Kapsül
  • Spirulina Kapsül
  • Spirulina Kapsül

Spirulina Kapsül

104,00TL
KDV dahil

Son zamanlarda dünyanın en popüler gıda takviyelerinden biri olmayı başaran spirulina vücuda ve beyne faydalı çeşitli besinler ve antioksidanlarla yüklüdür. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri barındırmaktadır.

  Ücretsiz Kargo Hizmeti

100TL ve üzeri verilen siparişlerde Kargo Ücretsiz

  Kişisel Veri Güvenliği

Veri güvenliğinin sağlanması için gerekli olan tüm teknik altyapı

  Güvenli Ödeme Altyapısı

Tüm siparişleriniz 256 bit SSL Sertifikası ve 3D secure korunmaktadır!

SPİRULİNA KAPSÜL

SPİRULİNA NEDİR?

Spirulina hem tatlı hem de tuzlu suda gelişen bir çeşit organizmadır ve genelde mavi yeşil alg olarak isimlendirilen tek hücreli mikropların bir ailesi olan bir çeşit siyanobakteridir.

Son zamanlarda dünyanın en popüler gıda takviyelerinden biri olmayı başaran spirulina vücuda ve beyne faydalı çeşitli besinler ve antioksidanlarla yüklüdür.

Öyle ki 7 gr spirulina tüketildiğinde B1 vitaminin yüzde 11’ i B2 vitamininin yüzde 15’i B3 vitamininin yüzde 4’ü karşılanmış olur. Bunun yanı sıra 4 gram protein içeriği, az miktarda da magnezyum, potasyum ve manganez içermesi de spirulinayı değerli kılmıştır. Ayrıca spirulinadaki proteinin kalitesi de oldukça yüksektir. İnsan vücudunun ihtiyaç duyduğu tüm amino asitleri barındırmaktadır.

Yine aynı oranda ki spirulina günlük demir ihtiyacının yüzde 11’i ile günlük bakır ihtiyacının da yüzde 21’ini karşılamaktadır.

Bir çorba kaşığı (7 gram) spirulina, yaklaşık 1,5-1,0 oranında hem omega-6 hem de omega-3 yağ asitleri dahil olmak üzere az miktarda (yaklaşık 1 gram) yağ sağlamaktadır. Bu özellikleri ile vegan tarzı beslenenler için de alternatif bir gıda takviyesidir.

Spirulina, oksidatif hasara karşı koruyabilen harika bir antioksidan kaynağıdır. Ana aktif bileşenine fikosiyanin denir. Bu antioksidan madde ayrıca spirulina'ya eşsiz mavi-yeşil rengini verir.

Spirulinadaki ana aktif bileşikten biri de phycocyanin’dir ve bu bileşik güçlü antioksidan ve antiinflamatuar özelliklere sahiptir.

SPİRULİNA BESİN İÇERİĞİ

Vitaminler: A (Beta-karoten formunda bulunur), B1 (tiamin), B2 (riboflavin), B3 (niasin), B6 (piridoksin), B12 (kobalamin), C vitamini, D vitamini, E vitamini, folat, K vitamini, biotin, pantotenik asit, inositol.

Mineraller: Kalsiyum, manganez, demir, krom, fosfor, molibden, iyodin, klorid, magnezyum, sodyum, çinko, potasyum, selenyum, germanyum, bakır.

Amino asitler: İsoleucine, phenylalanine, leucine, threonine, lysine, tryptophan, methionine, valine, alanine, glycine, arginine, histidine, aspartic acid, proline, cystine, serine, glutamic acid, tyrosine.

Shiffa Home Spirulina Kapsül; 600 mg Spirulina içeren doğal ve yüksek teknoloji ile üretilen besin değeri yüksek bir gıda takviyesidir. Doğal ürünler insan kimyasıyla tam uyumu sebebiyle sağlıklı yaşamın anahtarıdır.

Spirulina kapsül, tablet formunda hazırlanmıştır ve 60 kapsül cam şişede sunulmaktadır. 

SPİRULİNA KAPSÜL TÜKETİM ÖNERİSİ

11 yaş üstü yetişkinler için günde 3 defa 2'şer kapsül alınmalıdır. 

İçerik: 6 Kapsülde; Spirulina Sp. Tallus 3600mg, Bitkisel Kapsül. 

Uyarı: Hamilelik ve emzirme dönemi kullanımı için doktorunuza danışın.  

Ürünler yalnızca gıda takviyesidir. Hastalıkların tedavisi amacıyla kullanılmaz. Normal beslenme yerine geçmezler.

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Işık ve nemden koruyunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.  Tavsiye edilen günlük porsiyonu aşmayın. Takviye edilen gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez. İlaç değildir.

Raf Ömrü 3 yıldır. 

- İşletme Kayıt No: TR – 34 K 048026 

- GIDA ONAY NUMARASI: 002376-21.03.2017 

Ambalaj: 60 Kapsül 

ISO 22000:2005 kalite standartlarına uygundur,  

GDO içermez,  

Silikon içermez,  

Renklendirici içermez,  

Kaliteli, yüksek etken madde kullanılarak üretilir.  

M00080
chat Yorumlar (0)